ارتقای استانداردهای تغذیه دانشگاهی | مکتب ایرانی
کد خبر: 3341تاریخ انتشار : 10:00:00 - دوشنبه 5 مارس 2018

ارتقای استانداردهای تغذیه دانشگاهی

ارتقای استانداردهای تغذیه دانشگاهی

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از مفدا، عباس عطوف در همایش رؤسا و کارشناسان ادارات تغذیه دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور افزود: در حوزه تغذیه، بنا داریم که وضعیت موجود در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی را در دو بخش سخت افزاری و نرم افزاری جهت نیل به استانداردهای لازم ارتقا دهیم. خبر جدید  بانک […]

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از مفدا، عباس عطوف در همایش رؤسا و کارشناسان ادارات تغذیه دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور افزود: در حوزه تغذیه، بنا داریم که وضعیت موجود در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی را در دو بخش سخت افزاری و نرم افزاری جهت نیل به استانداردهای لازم ارتقا دهیم.

خبر جدید  مرکز امور هیات علمی از وزارت علوم حذف شد

وی تصریح کرد: در بخش سخت افزاری صنعتی سازی آشپزخانه‌ها از برنامه‌های مهم اداره کل دانشجویی است که می‌تواند نقش بسیار مهمی در ارتقاء کیفیت تغذیه دانشجویی داشته باشد و افزایش رضایتمندی دانشجویان را در پی داشته باشد به همین جهت صنعتی سازی آشپزخانه‌ها در برنامه عملیاتی سالجاری و سال آینده دانشگاه‌ها منظور شده است.

خبر جدید  دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و شهرداری تهران تفاهم‌نامه همکاری می‌کنند

عطوف افزود: در بخش نرم افزاری ارتقای و به روز رسانی سطح دانش و افزایش مهارت‌های لازم برای روسای ادارات تغذیه و کارشناسان مربوطه با اجرای برنامه‌ها و کارگاه‌های آموزشی ملی و منطقه‌ای، تشکیل کارگروه تخصصی تغذیه با حضور برخی روسای مجرب ادارات تغذیه دانشجویی دانشگاه ها و اساتید تغذیه انجام می‌گیرد.

خبر جدید  استاد دانشگاه علم و صنعت عضو کمیسیون پژوهش شورای گسترش آموزش عالی شد

مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت تاکید کرد: اصلاح فرآیندها و بازنگری آیین نامه‌ها، اعتبار سنجی دوسالانه غذاخوری‌ها و زمینه‌سازی برای تبادل نظر مستمر دست اندرکاران حوزه تغذیه دانشجویی در فضای مجازی از مهم ترین برنامه‌های اداره کل دانشجویی است.

0/5 (0 نقد و بررسی)