با تفکر نفتی نمی‌توان اقتصاد مقاومتی ایجاد کرد | مکتب ایرانی
کد خبر: 78638تاریخ انتشار : 1:48:49 - یکشنبه 12 جولای 2020

با تفکر نفتی نمی‌توان اقتصاد مقاومتی ایجاد کرد

با تفکر نفتی نمی‌توان اقتصاد مقاومتی ایجاد کرد

رئیس بسیج اساتید دانشگاه‌های تهران گفت: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی می‌تواند در برابر نظام سلطه و تحریم‌های ظالمانه اش مقاومت نماید.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، جلیل دارا رئیس بسیج اساتید دانشگاه‌های تهران در جلسه تودیع و معارفه مسئول جدید بسیج اساتید در دانشگاه صنعت نفت، گفت: معضل اصلی امروز اقتصاد جمهوری اسلامی با اتخاذ رویکرد اقتصاد مقاومتی قابل حل است.

وی ضمن اشاره به جایگاه بسیار مناسب ایران در سه بخش دستیابی به دانش و تکنولوژی‌های پیشرفته، نیروی انسانی ماهر و سرمایه‌های عظیم ملی در سطح منطقه‌ای و جهانی، اعتماد به توان داخلی را ضرورت نائل آمدن به پیشرفت عنوان کرد.

خبر جدید  گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش: سند ۲۰۳۰ در نظام آموزشی کشور جایگاهی ندارد

دارا بیان کرد: همانگونه که ایران در عرصه‌های سیاسی و نظامی در جایگاه و رتبه خوبی در سطح جهانی قرار دارد با اتخاد سیاست‌های اقتصاد مقاومتی می‌تواند در برابر نظام سلطه و تحریم‌های ظالمانه اش مقاومت نماید و در عرصه اقتصاد نیز بدرخشد و ضرورت دارد دیدگاه دولت در عرصه اقتصاد به سمت نهادینه کردن اقتصاد مقاومتی برود.

وی اظهار کرد: با تفکر نفتی و گرایش به اقتصاد نفتی که وابستگی را افزایش می‌دهد و موجب سرکوبی توان داخلی می‌شود نمی‌توان اقتصاد مقاومتی ایجاد کرد.

خبر جدید  توضیحات دانشگاه صنعتی شریف درباره بازنشستگی یک استاد

دارا با بیان اینکه ماموریت بسیج اساتید دانشکده نفت کمک به رویکرد حل مسئله‌ای بسیج است، افزود: تاسیس گروه‌های علمی حل مسئله در دانشکده صنعت نفت جزو ضروریات این کانون است و البته اتخاذ رویکرد حل المسائل اقدامی در مسیر اعتلای آرمان‌های انقلاب اسلامی محسوب می‌شود.

دارا بر ضرورت کمک اساتید دانشگاه‌های تهران به مجلس شورای اسلامی در زمینه‌های علمی و تخصصی، با ایجاد کارگروه‌های دانشگاهی معین کمیسیون‌های مجلس تاکید کرد و گفت: شکل گیری کارگروه دانشگاهی معین کمیسیون انرژی مجلس در دستور کار بسیج اساتید دانشگاه‌های تهران است.

خبر جدید  جداسازی آزمون‌های دانشگاه آزاد اسلامی در انتظار بررسی نمایندگان مجلس

گفتنی است؛ در این جلسه دکتر هاتفی رئیس دانشکده نفت نیز مطالبی را پیرامون این دانشکده عنوان کرد.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , ,