تشکیل پارلمان مشورتی اولیا و مربیان مدارس استثنایی / ایام و ذهاب دانش‌آموزان استثنایی رایگان خواهد شد | مکتب ایرانی
کد خبر: 77798تاریخ انتشار : 8:54:57 - سه‌شنبه 11 فوریه 2020

تشکیل پارلمان مشورتی اولیا و مربیان مدارس استثنایی / ایام و ذهاب دانش‌آموزان استثنایی رایگان خواهد شد

تشکیل پارلمان مشورتی اولیا و مربیان مدارس استثنایی / ایام و ذهاب دانش‌آموزان استثنایی رایگان خواهد شد

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور اظهار داشت: درنظر داریم تا با کمک و استفاده از ظرفیت‌های شهرداری، هزینه ایام و ذهاب دانش آموزان استثنایی را به صفر برسانیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجو؛ سید جواد حسینی رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در مراسم رونمایی از طرح‌های جدید سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: یکی از اهداف اصلی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور، بروز رسانی این سازمان بر اساس روش‌های نوین جهانی آموزش استثنایی در برطرف کردن نیاز‌های دانش آموزان برای ورود به جامعه است.

حسینی اظهار داشت: سازمان آموزش و پرورش استثنایی در تلاش است تا با بالابردن سطح آگاهی جامعه در خصوص عوامل ایجاد معلولیت در کودکان استثنایی، از بروز ناتوانی‌های جسمی و ذهنی پیش از تولد جلوگیری کند.

خبر جدید  اساتید ایرانی و آلمانی در زمینه نوآوری‌های پایدار با یکدیگر همکاری می‌کنند

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: از دیگر دستاورد‌های این سازمان تشکیل پارلمان مجازی سازمان، پارلمان آموزش و پرورش استثنایی و پارلمان مشورتی اولیا و مربیان سازمان است که هرکدام در جایگاه خود تاثیر بسزایی در پیشرفت خدمات این سازمان به دانش‌آموزان خواهد داشت.

حسینی ادامه داد: سه محور اصلی برنامه‌ها و اهداف سازمان آموزش و پرورش استثنایی، سیاست اجتماعی، مشارکت‌محور و دانش‌بنیان بودن این سازمان است و و تلاش می‌کنیم برنامه‌ها را به این سمت سوق دهیم.

سید جواد حسینی تصریح کرد: بیش از ۱۵۲ هزار و ۲۶۹ دانش‌آموز با نیاز‌های ویژه در سال تحصیلی ۹۹ ـ. ۹۸ تحصیل می‌کنند و دانش‌آموزان اوتیسم، اختلالات هیجانی رفتاری، آسیب‌های بینایی، شنوایی، معلولیت‌های جسمی و حرکتی، کم‌توانی ذهنی، چند معلولیت از این تعداد هستند؛ که در مقاطع پیش‌دبستان تا مقطع دوم متوسطه مشغول به تحصیل هستند.

خبر جدید  بازدید سرپرست وزارت آموزش و پرورش از نمایشگاه الکامپ

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: اعتباری نزدیک به ۴۶ میلیارد تومان برای کمک به ایاب و ذهاب دانش‌آموزان استثنایی به سازمان تخصیص داده شده است که ۵۰ درصد از این اعتبار را سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور پرداخت می‌کند که این میزان اعتبار در طول پنج سال ۴۲ برابر بیشتر شده است.

خبر جدید  توسعه بدون آموزش ‌و پرورش محقق نخواهد شد/ لزوم اصلاح نظام پرداخت اجتماعی و اقتصادی برای سنجش صلاحیت معلمان

حسینی اظهار داشت: درنظر داریم تا با کمک و استفاده از ظرفیت‌های شهرداری، هزینه ایام و ذهاب این دانش آموزان را به صفر برسانیم.

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با اشاره به طرح‌های رونمایی شده امروز گفت: میز خدمت الکترونیکی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور، شیوه‌نامه طرح نظام تصمیم‌گیری مشارکت‌محور از مدرسه تا ستاد، طرح جمع‌آوری ایده‌های مطلوب (طرح جام) همچنین شیوه‌نامه تشکیل کمیته رصد و کاربست مطالعات ملی و بین‌المللی از دیگر دستاورد‌هایی بود که امروز رونمایی شد.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , ,