تصویب بودجه پنج میلیارد تومانی برای مناسب سازی مدارس دخترانه | مکتب ایرانی
کد خبر: 77069تاریخ انتشار : 8:49:30 - چهارشنبه 11 سپتامبر 2019

تصویب بودجه پنج میلیارد تومانی برای مناسب سازی مدارس دخترانه

تصویب بودجه پنج میلیارد تومانی برای مناسب سازی مدارس دخترانه

صبح امروز بررسی دو فوریت طرح الزام شهرداری تهران به مناسب سازی مدارس دخترانه روی میز اعضای شورای شهر تهران قرار گرفت و ناهید خداکرمی در دفاع از این طرح با بیان اینکه ۷۴ درصد دختران تهرانی از کمبود ویتامین D رنج می‌برند، گفت: این در حالیست که منبع اصلی تامین ویتامین D نور آفتاب است؛ اما دختران به دلیل نوع پوشش و مشرف بودن ساختمان‌های اطراف نمی‌توانند در مدارس آزادانه تردد کنند.

شعارسال : اعضای شورای شهر تهران به اختصاص پنج میلیارد تومان از ردیف بودجه کمک به آموزش و پرورش در راستای مناسب سازی مدارس دخترانه رأی مثبت دادند .  صبح امروز بررسی دو فوریت طرح الزام شهرداری تهران به مناسب سازی مدارس دخترانه روی میز اعضای شورای شهر تهران قرار گرفت و ناهید خداکرمی در دفاع از این طرح با بیان اینکه ۷۴ درصد دختران تهرانی از کمبود ویتامین D رنج می‌برند، گفت: این در حالیست که منبع اصلی تامین ویتامین D نور آفتاب است؛ اما دختران به دلیل نوع پوشش و مشرف بودن ساختمان‌های اطراف نمی‌توانند در مدارس آزادانه تردد کنند . وی با بیان اینکه در مدارس غیر انتفاعی از لباس‌های استاندارد استفاده می‌کنند و دختران می‌توانند ساعات زیادی را در برابر نور خورشید فعالیت کنند، گفـت: در راستای عدالت و ایجاد برابری پیشنهاد می‌شود که شهرداری تهران درصدی از ردیف بودجه کمک به مدارس را به مناسب سازی مدارس دخترانه اختصاص دهد . خداکرمی با بیان اینکه تحقیقات علمی نشان داده که فعالیت فیزیکی در رشد دختران بسیار تاثیرگذار است، تصریح کرد: بر اساس ردیف بودجه مشخص، شهرداری تهران می‌بایست در سال ۹۸ مبلغ ۲۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به آموزش و پرورش در راستای طرح استقبال از مهر کمک کند . وی با بیان اینکه پیشنهاد شده است که تنها ۲۰ درصد این بودجه یعنی حدود پنج میلیارد تومان به مناسب سازی مدارس دخترانه اختصاص داده شود، گفت: می‌توان با رفع اشراف ساختمان‌های مجاور نسبت به بهسازی مدارس اقدام کنند . وی افزود: باید حیاط مدارس دخترانه با سازه‌های سبک و ایمنی رفع مشرف شود . به گزارش ایسنا، اعضای شورای شهر تهران با اکثریت آراء این طرح را تصویب کردند که بر همین اساس مقرر شد از ابتدای مهر ماه پنج میلیارد تومان بابت مناسب سازی و بهسازی مدارس دخترانه و رفع اشرافیت ساختمان‌های مجاور صرف شود . به گزارش ایسنا، در ادامه شهربانو امانی نیز پیشنهاد داد که این ۲۰ درصد به ۵۰ درصد افزایش یابد که این پیشنهاد رأی نیاورد . همچنین محسن هاشمی نیز در جریان تصویب این طرح با بیان اینکه تامین کمبود ویتامین D تنها با نور آفتاب رفع نمی‌شود و می‌توانند قرصش را مصرف کنند، گفت: من هم جدیدا آزمایش دادم و دیدم که کمبود ویتامین D دارم اما در کشورهای مختلف که نور آفتاب کم است آنها هم باید قرص مصرف کنند .
شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری ایسنا ، تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ، کدخبر: ۹۸۰۶۱۷۰۸۶۹۲،www.isna.ir
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  رای منفی مجلس به ۲ پیشنهاد شهریه‌ای دانشگاه علمی کاربردی
0/5 (0 نقد و بررسی)