دومین جشنواره ملی­ دانشجویی صنایع دستی گنجینه برگزار می‌شود | مکتب ایرانی
کد خبر: 3863تاریخ انتشار : 15:03:02 - سه‌شنبه 6 مارس 2018

دومین جشنواره ملی­ دانشجویی صنایع دستی گنجینه برگزار می‌شود

دومین جشنواره ملی­ دانشجویی صنایع دستی گنجینه برگزار می‌شود

دبیر دومین جشنواره ملی ­دانشجویی صنایع دستی گنجینه دانشگاه هنر از برگزاری دومین جشنواره ملی­ دانشجویی صنایع دستی گنجینه با رویکرد دستیابی به اثری خلاقانه در حوزه­ هنرهای صناعی­ خبرداد. محمد باقر بلوچ دبیر دومین جشنواره ملی ­دانشجویی صنایع دستی گنجینه دانشگاه هنر در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: از آنجایی که هنرمند امروز، در […]

دبیر دومین جشنواره ملی ­دانشجویی صنایع دستی گنجینه دانشگاه هنر از برگزاری دومین جشنواره ملی­ دانشجویی صنایع دستی گنجینه با رویکرد دستیابی به اثری خلاقانه در حوزه­ هنرهای صناعی­ خبرداد.

محمد باقر بلوچ دبیر دومین جشنواره ملی ­دانشجویی صنایع دستی گنجینه دانشگاه هنر در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: از آنجایی که هنرمند امروز، در دنیای مدرن و هیاهوی تکنولوژی، میان سنت دیروز و جهان پهناوری که قرن بیست و یکم در پیش چشمانش قرار داده، معلق مانده است، گنجینه تلاشی است برای بازشناسی هویت­های دیرینه مان ، در گستره­ جهان معاصر و تلاشی برای این ­که در میانه­ این زندگی مدرن، ایده­ای بیابد تا فرزند جویای هویت امروز را با گنجینه­ دیرینه­ خود، یعنی فرهنگی که همیشه در گوشه­ ذهن‌مان بوده و امروز کمرنگ شده است آشنا کند.    

پویایی بخش دانشجویی نیاز مبرم دانشگاه‌ها است

وی در ادامه افزود: با توجه به نیاز اساسی دانشگاه­ها ، به­خصوص در حوزه هنرهای صناعی به پویایی در بخش­های دانشجویی، برآن شدیم تا جشنواره­ای باعنوان “جشنواره ملی-دانشجویی گنجینه “در زمینه صنایع دستی برگزار  و بدین وسیله کار گروهی و پویایی را در فضای دانشگاهی در میان دانشجویان هنر احیاء شود.

 بلوچ بیان کرد: اساسی­ ترین هدف و رویکرد دومین جشنواره ملی ­دانشجویی صنایع دستی گنجینه، دستیابی به اثری خلاقانه در حوزه­ هنرهای صناعی ­است، که علاوه بر ریشه­‌های فرهنگی محکم، همگام با نیازهای روز انسان معاصر باشد.

وی بیان کرد: آسیب­ شناسی حوزه‌­های مختلف هنرهای صناعی، بازشناسی و احیا هنرهای صناعی، نوآوری در حوزه­‌های مختلف صناعی، نقش سیستم‌­های حمایتی در ارتقا و تولید در حوزه­‌های مختلف هنرهای صناعی و نظام­‌های آموزشی در گستره هنرهای صناعی، از محورهای بخش پژوهشی  دومین جشنواره دومین جشنواره ملی­ دانشجویی صنایع دستی گنجینه است.

خبر جدید  اعلام نتايج جايابي دانشجويان پژوهشگاه (منحل شده) شاخص پژوه

دبیر جشنواره ملی ­دانشجویی صنایع دستی گنجینه دانشگاه هنر، پویایی فضای دانشگاهی به موجب ترغیب دانشجویان برای خلق آثار هنری بدیع و متناسب با نیازهای روز جامعه، ایجاد بستر ارتقای سطح کیفی آثار و سطح علمی دانشجویان با برگزاری کارگاه­های آموزشی عملی و نظری ، ایجاد نوآوری و خلاقیت در فرآیند طراحی و تولید یک محصول صنایع دستی برای انسان معاصر، ایجاد ارتباط مستقیم بین دانشگاه و صنعت، حمایت از تولید کنندگان داخلی بوسیله معرفی ظرفیت­‌های موجود در کشور، ترغیب دانشجویان برای مشارکت در فعالیت های فرهنگی، اقتصادی و هنری در سطح کشور و معرفی دستاورد های دانشگاه به جامعه­ هدف را از اهداف کلی جشنواره ملی ­دانشجویی صنایع دستی گنجینه برشمرد.

وی بیان کرد: گرایش­های تخصصی جشنواره در بخش عملی شامل  چوب، فلز، سرامیک ، شیشه، بافت ، نگارگری ، تذهیب  و تلفیقی Mix Materia  است.

بلوچ در خصوص شرایط شرکت در بخش عملی دومین جشنواره ملی­ دانشجویی صنایع دستی گنجینه تصریح کرد: شرکت­ کنندگان باید دانشجو و یا دانش ­آموخته باشند، همچنین محدودیتی در رشته تحصیلی دانشجویان شرکت­ کننده در  این جشنواره وجود ندارد، در صورتی که بیش از سه سال از زمان فراغت از تحصیل دانش ­آموختگان نگذشته باشد،  آنها امکان شرکت در این جشنواره را دارند.

دبیر دومین جشنواره ملی ­دانشجویی صنایع دستی گنجینه دانشگاه هنر درباره شرایط آثار ارسالی در بخش عملی جشنواره گفت: هر هنرمند یا گروه هنری مجاز به ارسال ۵ اثر (عملی و پژوهشی) است و  آثار هنرمندان محصول حداکثر دو سال گذشته باشد، همجنین در آثار حجمی ۳ تصویر از نماهای مختلف از هر اثر نیاز است و حجم تصاویر ارسالی باید، بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ مگابایت، باشد.

خبر جدید  آثار سوء تراریخته بر روی طبیعت و جانداران هنوز نامشخص است/ شرکت‌های اسرائیلی جرات استفاده از دستکاری‌های ژنتیکی را ندارند!

 وی یادآوری کرد: آثار باید دارای بیانیه باشد (Statement) و آثاری که به صورت گروهی ایجاد شده باشند ،امتیاز بیشتری کسب می کنند. همچنین آثار ارسالی نباید در نمایشگاه و یا جشنواره­ دیگری ارائه شده  و یا دارای رتبه و مقامی باشد.

بلوچ گفت:  شرایط آثار ارسالی در بخش پژوهشی جشنواره ملی­ دانشجویی صنایع دستی گنجینه، به ترتیب شامل، تنظیم آثار پژوهشی در قالب مقاله، شیوه­ی نگارش آثار بر اساس استاندارد APA، آثار پژوهشی در بازده­ی زمانی حداکثر یک سال گذشته تهیه شده باشد ، همچنین  پژوهش­های ارسالی نباید پیش­تر مورد داوری و یا چاپ در نشریه‌­ای قرار گرفته باشد. در ضمن در مرحله­ اول داوری، تنها ارسال چکیده­­ آثار پژوهشی کافی است.

دبیر دومین جشنواره ملی ­دانشجویی صنایع دستی گنجینه دانشگاه هنر درباره قوانین و مقرارت این جشنواره افزود: دبیرخانه جشنواره، ارسال‌کننده اثر را صاحب اثر تلقی می‌کند در صورت اثبات خلاف آن در هر مرحله، اثر ارسالی حذف می شود و مسئولیت حقوقی آن متوجه ارسال‌کننده خواهد بود.

 وی در ادامه بیان کرد: تکمیل فرم و ارسال اثر در جشنواره به معنای قبول مقررات اعلام شده است. همچنین اخذ تصمیم نهایی درباره هر نکته‌ای که در مقررات حاضر پیش‌بینی نشده، با دبیر جشنواره است.

خبر جدید  فردا؛ آخرین مهلت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی

بلوچ گفت: به هنرمندانی که آثار ایشان به بخش نهایی راه یافته است، گواهی شرکت در جشنواره اهدا می‌شود و داوری آثار راه ‌یافته به بخش مسابقه، نیز توسط گروهی از اساتید مجرب در هر رشته، انجام می‌شود.

دبیر دومین جشنواره ملی ­دانشجویی صنایع دستی گنجینه دانشگاه هنر افزود: تحویل آثار در محل نمایشگاه با مسئولیت کامل هنرمند انجام می شود و جشنواره مسئولیتی در قبال ارسال آثار از طریق پست بر عهده ندارد.

وی درخصوص جوایز جشنواره مذکور، گفت: به نفرات اول تا سوم شرکت کننده در جشنواره ملی­ دانشجویی صنایع دستی گنجینه، تندیس جشنواره، لوح افتخار و هدیه­ نقدی جشنواره اهدا می‌شود.

بلوچ بیان کرد: مهلت ارسال آثار  ۱۱ فروردین ماه ۹۷ ، داوری اولیه آثــار  ۲۰ فروردین ماه ۹۷ ، تحویل آثار  ۲۸ تا ۳۱ فروردین ماه ۹۷ ،  داوری نهایی آثــار ۳  اردیبهشت ماه ۹۷  ، زمان  اقتتاحیه و اختتامیه دومین جشنواره ملی­ دانشجویی صنایع دستی گنجینه، به ترتیب ۷  و ۱۳ اردیبهشت ماه ۹۷ است.

دبیر دومین جشنواره ملی ­دانشجویی صنایع دستی گنجینه دانشگاه هنر در پایان خاطرنشان کرد: هنرمندان می‌توانند  آثار خود را به نشانی ؛ تهران خیابان انقلاب، روبروی پارک دانشجو کوچه شهید بالاور، معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه هنر طبقه پنجم. دبیرخانه جشنواره گنجینه ارسال کنند، همچنین جهت پیگیری بیشتر با شماره ۶۶۴۸۲۷۳۴ – ۰۲۱  تماس حاصل کنند.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)