طرح جدید مجلس برای تغییر در شیوه برگزاری‌کنکور | مکتب ایرانی
کد خبر: 69207تاریخ انتشار : 12:45:45 - دوشنبه 22 آوریل 2019

طرح جدید مجلس برای تغییر در شیوه برگزاری‌کنکور

طرح جدید مجلس برای تغییر در شیوه برگزاری‌کنکور

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در طرحی، خواستار تغییر در شیوه برگزاری کنکور سراسری دانشگاه‌‌ها شدند.

محمد بیرانوندی رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس شورای اسلامی در گفتوگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیماز طرح جدید نمایندگان مجلس برای تغییر در شیوه برگزاری کنکور خبر داد و گفت: جمعی از نمایندگان مجلس با تهیه طرحی، خواستار تغییر در شیوه فعلی برگزاری کنکور جهت پذیرش دانشجو در دانشگاههای کشور شدهاند که هنوز این طرح نهایی نشده است.

وی با اشاره به برخی جزئیات طرح نمایندگان برای تغییر در شیوه برگزاری کنکور ورودی دانشگاهها، اظهار داشت: نمایندگان، در این طرح خواستار این شدهاند که شرایط برگزاری کنکور برای داوطلبان بهگونهای باشد که استرس کمتری به آنها وارده شود، البته نمیتوان نافی شرایط رقابتی کنکور جهت ورود به دانشگاهها باشیم.

خبر جدید  سهل‌انگاری نماینده ماهشهر باعث خصوصی‌سازی بیمارستان پتروشیمی شد

رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس تصریح کرد: طراحان طرح تغییر در شیوه برگزاری کنکور ورودی دانشگاهها در بخشی از این طرح خواستار این شدهاند که نمرات دو سال پایانی دوره متوسطه برای پذیرش در دانشگاهها مدنظر قرار گیرد تا استرس کمتری به خانوادهها و داوطلبان وارد شود.

بیرانوندی در پایان خاطرنشان کرد: قرار است امروز(دوشنبه، ۲ اردیبهشت) جلسهای با حضور برخی اعضای کمیسیون آموزش مجلس و نیز آقای لاریجانی رئیس مجلس، درباره نهایی کردن طرخ تغییر در شیوه برگزاری کنکور داشته باشیم.

خبر جدید  شقاقی: اقلام اساسی در قالب کارت‌های اعتباری توزیع شود

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)