نتایج برنامه تحول و نوآوری در آموزش در بلندمدت در نظام سلامت کشور نمایان می‌شود | مکتب ایرانی
کد خبر: 2385تاریخ انتشار : 15:00:00 - یکشنبه 25 فوریه 2018

نتایج برنامه تحول و نوآوری در آموزش در بلندمدت در نظام سلامت کشور نمایان می‌شود

نتایج برنامه تحول و نوآوری در آموزش در بلندمدت در نظام سلامت کشور نمایان می‌شود

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از معاونت آموزشی وزارت بهداشت، دکتر محمدباقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت در نامه‌ای به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور دستاوردهای بسته‌های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی را ماحصل تلاش تمام دست‌اندرکاران حوزه آموزش علوم پزشکی کشور در ستاد وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ذکر کرد […]

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از معاونت آموزشی وزارت بهداشت، دکتر محمدباقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت در نامه‌ای به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور دستاوردهای بسته‌های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی را ماحصل تلاش تمام دست‌اندرکاران حوزه آموزش علوم پزشکی کشور در ستاد وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ذکر کرد و از دست‌اندرکاران حوزه آموزش خواست برای استقرار کامل این بسته‌ها در دولت دوازدهم تلاش کنند.

وی از بسته‌های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی به عنوان نقشه راه حوزه آموزش علوم پزشکی کشور یاد کرد و گفت: طی حدود ۳ سال از ابلاغ این بسته‌ها، اقدامات ارزشمندی با همت دست‌اندرکاران حوزه آموزش علوم پزشکی در ستاد وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور صورت گرفته و دستاوردهای چشمگیری نیز برای نظام آموزش عالی سلامت کشور به همراه داشته است.

لاریجانی به انعکاس اقدامات صورت گرفته در این مدت اشاره کرد و افزود: اجرای این برنامه و گزارش‌هایی که در نهادهای بالادستی بازخوردهایی را به همراه داشته که توجه به آن می‌تواند در اجرای اثربخش‌تر برنامه‌‌ها موثر باشد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی مطالعه‌ای برای بررسی وضعیت اجرایی طرح تحول نظام سلامت انجام داده که یکی از مجموعه‌های این مطالعه به بررسی وضعیت اجرایی برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی پرداخته است.

وی اضافه کرد: در زمان تدوین بسته‌های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی شاخص‌ها و خروجی‌های مورد انتظار هر یک از این بسته‌ها مشخص شده است. مطالعه مرکز پژوهش‌های مجلس باتوجه به این شاخص‌ها و خروجی‌ها به بررسی وضعیت اجرای این بسته‌ها در کشور پرداخته است.

لاریجانی گفت: باتوجه به ماهیت حوزه آموزش و بلندمدت بودن برنامه طی ۳ سال گذشته بیشتر به نهادینه کردن این بسته‌ها در کشور پرداخته شده و قاعدتا با توجه به مرحله‌ای از برنامه که در آن هستیم این گزار نیز بر اساس فرآیندهای طی شده تدوین شده است.

وی افزود: در این مجموعه با تاکید بر روش‌شناسی مناسب طراحی بسته‌ها، به شفافیت و مستندسازی مناسب تمامی مراحل تدوین، اجرا و ارزیابی بسته‌ها اشاره شده است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: در نتایج مطالعه مرکز پژوهش‌های مجلس به ذکر دستاوردهای بسته‌های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی پرداخته شده و جا دارد ذکر شود که این دستاوردها حاصل تلاش‌های تمامی همکاران محترم در حوزه آموزش وزارت بهداشت و دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی کشور است.

لاریجانی گفت: این گزارش برمبنای نتایج اولیه اجرای بسته‌ها تدوین شده و باتوجه به ماهیت حوزه آموزش، اثرات اجرای این برنامه‌ها در بازه‌های زمانی بلندمدت در نظام سلامت کشور مشهود خواهد بود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه استقرار کامل بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی هدف حوزه آموزش علوم پزشکی در دولت دوازدهم است گفت: انتظار می رود تمامی دست اندرکاران محترم حوزه آموزش در ستاد وزارت بهداشت و دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی کشور تمام تلاش خود را برای تحقق این هدف بکار گیرند.