نوبخت: ۹۳۴میلیارد مطالبات فرهنگیان را پرداخت کرده‌ایم/ باقی‌ماندن ۱۱۰۰میلیارد تومان بدهی! | مکتب ایرانی
کد خبر: 71459تاریخ انتشار : 19:29:08 - سه‌شنبه 11 ژوئن 2019

نوبخت: ۹۳۴میلیارد مطالبات فرهنگیان را پرداخت کرده‌ایم/ باقی‌ماندن ۱۱۰۰میلیارد تومان بدهی!

نوبخت: ۹۳۴میلیارد مطالبات فرهنگیان را پرداخت کرده‌ایم/ باقی‌ماندن ۱۱۰۰میلیارد تومان بدهی!

در حالی که رئیس سازمان برنامه و بودجه می‌گوید ۹۳۴میلیارد تومان مطالبات آموزش‌وپرورش پرداخت شده است و دیگر بدهی ندارند(!) اما هنوز بخش زیادی از طلب حق‌التدریس معلمان شاغل از جمله ۱۱۰۰میلیارد تومان کسری سال قبل باقی مانده است!

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ مطالبات فرهنگیان بهویژه حقالتدریس آنها یکی از پرسشهای اصلی از سوی معلمان است.

آنگونه که آنها میگویند فقط مطالبات حقالتدریس مربوط به دو ماه مهر و آبان را دریافت کردهاند و با اتمام سال تحصیلی هنوز باقی مطالبات آنها پرداخت نشده است.

پرداخت بدهیها قبل از هفته معلم!

با وجود این ۲۸ فروردین ماه امسال محمدباقر نوبخت؛ رئیس سازمان برنامه و بودجه گفته بود "در سال ۹۷، اعتبارات وزارت آموزش و پرورش بالغ بر ۱۰۷ درصد پرداخت شد اما با وجود پرداخت ۱۰۷درصدی به وزارت آموزش و پرورش و اینکه این میزان برای تأدیه بدهی آموزش و پروش کافی نبود، برای هفته گذشته مجدداً ۶۰۰ میلیارد تومان پرداخت انجام شد، برای امروز و فردا هم ۲۱۰۰ میلیارد تومان پرداخت خواهد شد و امیدواریم قبل از هفته معلم با این منابع، آموزش و پرورش بتواند بدهیهای خود را بپردازد".

خبر جدید  پذیرش ۴هزار نفر در تکمیل ظرفیت مدارس سمپاد

آموزشوپرورش: هنوز به فرهنگیان بدهی داریم

البته علی اللهیار ترکمن؛ معاون برنامهریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش مدتی بعد یعنی در تاریخ ۱۰ اردیبهشت امسال از بدهی مجدد این وزارتخانه به فرهنگیان خبر داد بهگونهای که برای پرداخت مطالبات مربوط به سه ماه پایانی سال ۹۷ فقط ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز است.

او گفته بود البته ۲۶۱ میلیارد تومان بههمراه ۵۶۶ میلیارد تومانی که در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار گرفته بود برای مواردی مانند حقالتدریس معلمان، حقالزحمه امتحانات، حقالزحمه نیروهای خرید خدمات، هزینههای اداری، سرانه دانشآموزی و سرانه مدارس شبانهروزی به استانها ابلاغ شده است.

نوبخت: ۹۳۴میلیارد بدهی که آموزشوپرورش اعلام کرده بود پرداخت کردیم

با توجه به صحبتهای نوبخت و اللهیار و در شرایطی که هنوز بیش از ۵ ماه از حقالتدریس مربوط به سال تحصیلی جاری معلمان رسمی پرداخت نشده است، وضعیت مطالبات فرهنگیان و میزان بدهی دولت به آموزشوپرورش را از محمدباقر نوبخت جویا شدیم؛رئیس سازمان برنامهوبودجه در گفتوگو با خبرنگار اجتماعی تسنیم گفت: آموزشوپرورش هر میزان بدهی که اعلام کرده بود، ما پرداخت کردیم و بعید است که باز هم مطالبهای داشته باشند، ۹۳۴ میلیارد تومان بابت مطالباتی که اعلام شده بود به آنها پرداخت کردیم".

البته آنچه نوبخت میگوید، تخصیص آن بخش از مطالبات آموزشوپرورش است که در روزهای پایانی سال ۹۷ بهدلیل نداشتن نقدینگی خزانه باطل شد، اما تکلیف مطالبات آموزشوپرورش که از سال ۹۷ به سال ۹۸ منتقل شده است چه میشود؟

خبر جدید  دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده شنبه به مدرسه می‌روند

در حالی که کسری بودجه آموزشوپرورش شامل دو بخش میشود؛ نخست، کسری سال مالی که از طریق افزایش تخصیص جبران میشود و دوم، مطالباتی که به سال بعد منتقل میشود، بخش نخست مطالبات آموزشوپرورش پرداخت شده است اما ۱۱۰۰ میلیارد تومان کسری که از سال ۹۷ به سال ۹۸ منتقل شده همچنان باقی مانده است!

اما با ۹۳۴ میلیارد تومانی که طبق گفتههای نوبخت در اوایل سال جاری محقق و به آموزش و پرورش پرداخت شد، هنوز مطالبات معلمان بهصورت کامل پرداخت نشده است؛ در این شرایط باید دید؛ حقالتدریس سه ماه پایانی سال ۹۷ و حدود دو ماه از سال جدید معلمان شاغل بهچهشیوهای قرار است تأمین اعتبار و پرداخت شود؟

انتهای پیام/*


منبع :: نوبخت: ۹۳۴میلیارد مطالبات فرهنگیان را پرداخت کرده‌ایم/ باقی‌ماندن ۱۱۰۰میلیارد تومان بدهی!

خبر جدید  آموزش‌وپرورش برای دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل بودجه‌ای ندارد
0/5 (0 نقد و بررسی)