وزیر آموزش و پرورش: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در سطح مدرسه عملیاتی شود | مکتب ایرانی
کد خبر: 78505تاریخ انتشار : 19:55:27 - پنج‌شنبه 11 ژوئن 2020

وزیر آموزش و پرورش: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در سطح مدرسه عملیاتی شود

وزیر آموزش و پرورش: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در سطح مدرسه عملیاتی شود

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش باید به معنای واقعی اجرایی شود، گفت: این سند باید در سطح مدرسه عملیاتی شود.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، حاجی میرزایی بعدازظهر پنج شنبه در نشست شورای معاونان استان و رؤسای شهرستان‌ها، نواحی و مناطق آموزش و پرورش استان همدان با بیان اینکه اولین راه حل مشکل، تعریف دقیق مساله است، اظهار کرد: باید توانایی‌ها را بسنجیم، معلومات را مرتب و ابهامات را روشن کنیم تا به راه حل مساله برسیم.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه مسئولیت مدیران آموزش و پرورش تصمیم گیری و تدبیر است، افزود: سازمان در چنین فضایی بالغ‌تر می‌شود و رشد می‌کند.

وی بابیان اینکه باید به سمتی حرکت کنیم که سازمان خلاق و پویاتر شود و برای مسائل راه حل اجرایی و واقعی داشته باشیم بر اصل گفتگو و هم اندیشی تاکید کرد و گفت: در چنین فضایی مسائل را بهتر می‌توان نقد و بررسی کرد و مدیران آموزش و پرورش نقش مهمی در شکل گیری این فضا دارند.

وزیر آموزش و پرورش افزود: مدیران باید با ایجاد شوق و انگیزه در همکاران، ظرفیت گفتگو را بالا ببرند و از ظرفیت‌ها به درستی استفاده کنند.

خبر جدید  رمزگشایی از جمله تاریخی امام(ره)

وی با بیان اینکه همه تلاش ما این است که کار را خوب پیش ببریم و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به معنای واقعی اجرایی شود، تصریح کرد: این سند باید در سطح مدرسه عملیاتی شود.

وارد یک زیست بوم جدید شده‌ایم

وزیر آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به آموزش‌های مجازی و راه اندازی شبکه شاد در شرایط کرونایی، گفت: وارد یک زیست بوم جدید شده‌ایم که مناسبات آن با شرایط جاری ما متفاوت است.

حاجی میرزایی اظهار کرد: برای بهبود کیفیت آموزش ظرفیت خوبی در اختیارمان قرار گرفته و فرصت خلاقیت ایجاد شده است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان همدان نیز با بیان اینکه نگاه راهبردی، عمیق و ارتباطات سازنده درون و برون سازمانی در آموزش و پرورش ایجاد شده و سرمایه اجتماعی نهاد تعلیم و تربیت روز به روز در مسیر صعودی است، عنوان کرد: نگاه به مقوله تحول در بخش‌های مختلف و نگاه به مدرسه به عنوان تقویت کننده مهارت‌های شنیدن، دیدن و اندیشیدن و نیز توانایی انگیزه دادن فرصت‌های مهمی است که نباید نادیده گرفت.

خبر جدید  از ماجرای اعتراضات دانشجویی تا آخرین واکنش‌ها به تحریم دانشگاه‌ها/ سرانجام مسئولان دانشگاه تهران کوتاه آمدند

پورداوود با اشاره به تهیه ۲۵ بسته تحولی برای شتاب بخشی به سند تحول بنیادین، گفت: در ایام کرونا شبکه شاد به عرصه آموزش وارد شد و همدان اولین استانی بود که تا قبل از شاد از طریق برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی آموزش را شروع کرد.
پورداوود افزود: علاوه بر آن، درس نامه‌هایی برای دوره ابتدایی تدارک دیده شد و برای دانش آموزان با نیاز‌های ویژه برنامه‌های تلویزیون پیش بینی شد.

مجاهدت معلمان کمتر از کار مدافعان سلامت نبود و جلوه‌هایی از ایثار و فداکاری را در جهادگران آموزشی دیدیم

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان اضافه کرد: مجاهدت معلمان کمتر از کار مدافعان سلامت نبود و جلوه‌هایی از ایثار و فداکاری را در جهادگران آموزشی دیدیم.

خبر جدید  برای حل مسائل آموزش و پرورش باید مسیرهای جدید را امتحان کنیم

وی با اشاره به تعریف سناریو‌های مختلف برای سال تحصیلی آتی، اظهار کرد: در همین راستا انعقاد قرارداد نیروی انسانی با همه رؤسای مناطق در فروردین ماه امسال انجام شد.

وی افزود: تغییر دوره، رسته و رشته شغلی کارکنان در همین هفته ابلاغ شده و نقل و انتقال در حال انجام است.

پورداوود گفت: پروژه مهر از فروردین ماه کلید خورد و خوشبختانه اخیراً کارگروه سلامت هم اضافه شده و این آمادگی وجود دارد تا هر سناریوی ممکنی را برای سال تحصیلی آتی اجرا کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان با بیان اینکه از هیچ معلم یا رسانه‌ای شکایت نشده است، از کسب رتبه برتر در پوشش شبکه شاد و آموزش‌های رادیویی و تلویزیونی خبر داد.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , ,