"پدر مدرسه‌سازی ایران" یک روز پس از مراسم بزرگداشت درگذشت | مکتب ایرانی
کد خبر: 71457تاریخ انتشار : 19:29:04 - سه‌شنبه 11 ژوئن 2019

"پدر مدرسه‌سازی ایران" یک روز پس از مراسم بزرگداشت درگذشت

"پدر مدرسه‌سازی ایران" یک روز پس از مراسم بزرگداشت درگذشت

محمدرضا حافظی "رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز" کشور درگذشت؛ او گفته بود:‌ مبنای اصلی گام گذاشتن من در مسیر خیر مدرسه‌سازی، مرگ پسر جوانم "امیر حافظی" بود که زندگی مرا اداره می‌کرد، اما در حادثه تصادفی به همراه همسرش از دنیا رفت.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمدرضا حافظی رئیس مجمع خیران مدرسهساز کشور که مدتی در بستر بیماری بود، درگذشت.

روز گذشته وزارت آموزشوپرورش مراسمی برای تجلیل از این چهره ماندگار در عرصه مدرسهسازی برگزار کرد؛ مراسمی که بدون حضور مهمان اصلیاش برگزار شد.

بیماری و بستریشدن در بیمارستان، فرصت دیدار با پیر مدرسهسازی ایران را از برگزارکنندگان این مراسم تجلیل دیرهنگام گرفت.

محمدرضا حافظی که ۸۷ سال سن داشت، عمر خود را در مسیر مدرسهسازی گذراند، او دکترای مدیریت خود را از دانشگاه نیوپرت کالیفرنیا اخذ کرد.

خبر جدید  چالش دولتی‌ها با آموزش‌وپرورش دولتی

حدود ۲۰ سال قبل، اولین هسته شکلگیری مجمع خیرین مدرسهساز در مشهد مقدس آغاز شد و تعدادی از خیران در کنار هم این مجمع را ایجاد کردند که امروز بیش از ۳۰هزار عضو دارد و یک سوم مدارس کشور را ساخته است.

پسرم که گمان نادرستی دربارهاش داشتم، مسیر زندگیام را تغییر داد

آنگونه که خود او گفته بود: مبنای اصلی این کارم، مرگ پسر جوانم "امیر حافظی" بود که زندگی مرا اداره میکرد، اما در حادثه تصادفی به همراه همسرش از دنیا رفت.

خبر جدید  "استیضاح حاجی‌میرزایی" باعث تلنگر به رئیس‌جمهور برای توجه به آموزش و پرورش می‌شود

فوت پسرم باعث تنبهی در زندگی من شد، من در زمان حیات پسرم از او حمایتهای مالی میکردم و تصورم این بود که او پولها را در مسیر نادرستی هزینه میکند، اما بعد از فوتش دیدم در جوانی کار خیر انجام میداده و به نیازمندان کمک میکرده است. او بود که به من یاد داد عبادت به جز خدمت خلق نیست و من هیچگاه نمیتوانم این خاطره را فراموش کنم.

بعد از فوتش منزلی را که در منطقه جردن برای زندگی این دو جوان خریده بودم، فروختم و اولین دبیرستان را در زادگاهم به نام پسرم ساختم.

خبر جدید  نبودِ نظام انگیزشی، دلیل بی‌رغبتی معلمان به آموزش‌های ضمن خدمت

محمدرضا حافظی بیش از ۱۴ مدرسه در کل کشور ساخته بود و در مجمع خیرین مدرسهساز نیز کمکهای خیران را برای ساخت مدارس در مناطق مختلف کشور ساماندهی میکرد.

انتهای پیام/


منبع :: "پدر مدرسه‌سازی ایران" یک روز پس از مراسم بزرگداشت درگذشت

0/5 (0 نقد و بررسی)