۳ وزاتخانه دارای بالاترین آمار درخواست فرصت مطالعاتی دانشگاهیان | مکتب ایرانی
کد خبر: 76856تاریخ انتشار : 9:28:20 - چهارشنبه 28 آگوست 2019

۳ وزاتخانه دارای بالاترین آمار درخواست فرصت مطالعاتی دانشگاهیان

۳ وزاتخانه دارای بالاترین آمار درخواست فرصت مطالعاتی دانشگاهیان

مدیرکل ارتباط با صنعت وزارت علوم گفت: از ابتدای تابستان تاکنون حدود هزار تقاضا از سوی وزارتخانه ها و سازمان ها برای دوره های فرصت مطالعاتی اعضای هیات علمی ارسال شده است.

شعارسال : مدیرکل ارتباط با صنعت وزارت علوم گفت: از ابتدای تابستان تاکنون حدود هزار تقاضا از سوی وزارتخانه ها و سازمان ها برای دوره های فرصت مطالعاتی اعضای هیات علمی ارسال شده است . محمد سعید سیف مدیر کل ارتباط با صنعت وزارت علوم با اشاره به ارسال درخواست های جدید برای فرصت مطالعاتی اعضای هیات علمی از سوی صنایع، وزارتخانه ها و شرکت های خصوصی اظهار کرد: اخیرا ۱۰۵ موضوع و محور از سوی اتاق بازگانی، صنایع معاون و کشاورزی، وزارت صنعت برای ما فرستاده شده است و به صورت مستمر ادامه دارد . مدیر کل ارتباط با صنعت وزارت علوم با اعلام اینکه از ابتدای تابستان تاکنون حدود هزار تقاضا برای وزارت علوم ارسال شده است، افزود: این موضوعات و درخواست ها را به دانشگاه ها اعلام کرده ایم تا اعضای هیات علمی در صورت تمایل در محل مورد نظر حضور یابند . سیف با اشاره به اینکه اغلب این درخواست ها در حوزه مهندسی، علوم انسانی، کشاورزی و هنر اعلام شده است، گفت: بیشترین تقاضا از سوی وزارت نیرو، وزرات صنعت و نفت بوده است . وی ادامه داد: در حال حاضر بسیاری از دانشگاه ها برای اجرایی کردن این دوره های فرصت مطالعاتی پیگیر هستند و حتی اخیرا برخی اعضا در بعضی وزارتخانه ها مشغول شده اند . سیف با اشاره به اینکه طبیعتا نمی توانیم جوابگوی این تعداد درخواست باشیم، گفت: از طرف دیگر برخی از مکان هایی که قرار است اساتید به آنجا بروند، مناسب نیستند و یا بعضا امکانات مفیدی ندارند. وزارتخانه ها، سازمان ها و شرکت ها باید حداقل هایی را برای حضور اعضای هیات علمی فراهم کنند . مدیر کل ارتباط با صنعت وزارت علوم اضافه کرد: دوره فرصت مطالعاتی از ۳ ماه تا یکسال است که به صورت تمام وقت و یا پاره وقت اجرا می شود . سیف با بیان اینکه دانشگاه ها باید خودشان مزایای حضور در صنعت و جامعه را پیش بینی کنند، گفت: وزارت علوم پیشنهاد ارتقا و افزایش پایه حقوق را به عنوان تشویق پیشنهاد داده است .
شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار:۵  شهریور ۱۳۹۸ ، کدخبر:۲۰۸۴۰۷۷ www.tasnimnews.com،
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  مسیر دشوار توسعه تکنولوژیک مراکز آموزشی
0/5 (0 نقد و بررسی)